Co přinést s sebou k vyšetření?

Prohlídka ZÁKLAD, Z-SPIRO, Z-ECHO, Z-MAXI

Aby prohlídka proběhla, musím být zdravý. I prohlídka u lékaře je jistá zátěž na organismus. Nemusím se však ničeho bát, když něco nebudu vědět, zeptám se. Rádi ti poradí nejen naší zaměstnanci, ale i kamarádi, kteří již prohlídku někdy absolvovali nebo jejich rodiče.

Jdu na prohlídku poprvé

první sportovní prohlídka, změna sportovního lékaře, stěhování do Brna, ...

Jelikož je hodně sportovců, kteří se před tebou objednali, obvykle pár dní trvá, než je odeslán informativní e-mail z naší ambulance. Nemusíš se však strachovat, víme o tobě.

Nezapomeň, že na prohlídku jdeš ty a ne tvoje maminka/teta/děda, takže vyplň svoje jméno, ale zase maminka/teta/děda jsou někdy zodpovědnější a mají vše pod palcem, tak raději napiš e-mail a telefon na ně, je to přece jen jistější ;-)

2) Jakmile mi dorazí e-mail z ambulance, vyplním on-line formulář, ať je má prohlídka rychlejší a můžu pak třeba do kina nebo na trénink

Neboj se, odpovědi si necháme pouze pro sebe, nikomu je nesdělíme, ale potřebujeme vědět, jaký sport děláš, jak často trénuješ, a podobné otázky.

Pokud jsi matador sportovních prohlídek a naši ambulanci už znáš jako své boty, tak formulář vyplňovat nemusíš. 

Prohlídka je zítra, co teď?

Panika stoupá a já nevím, co s sebou ... A nebo jsem tak zodpovědný a raději si chystám věci měsíc dopředu. Neboj, tady máš pár rad:

1) Nabalím si do batohu sportovní oblečení, ve kterém se mi cvičí co nejpohodlněji, sportovní boty a ručník.

Nebudeš přece cvičit v obleku a kravatě, případně v šatech. Proč si komplikovat život, když stačí tričko, kraťasy, tenisky a ručník. Ten ručník je tam proto, že se určitě trošku zpotíš, není to sice jako na tréninku, ale ani to nevadí. Fakt ti stačí takový ten rychleschnoucí, co složíš, ať zbytečně nezabírá místo a můžeš mít v batohu i noťas a narozeninový dárek pro sestřenici.

2) Vezmu lékařské zprávy od vybraných specialistů, které navštěvuji.

Neboj se, nepotřebujeme úplně všechny, opravdu stačí poslední, ale pokud se léčíš s alergií nebo astmatem a chodíš na alergologii, nebo tě zlobí třeba štítná žláza a chodíš na endokrinologii, případně ti dělá srdce potíže a pro jistotu chodíš na kardiologii, anebo tě zlobí kolena či lokty a navštěvuješ ortopedii, tak ty zprávy vezmi, ať se můžeme do nich podívat. Pokud je to nějaké závažnější onemocnění a nevíš, zda tu zprávu vzít, raději si ji přibal do složky, nikdy nevíš.

V případě bojových sportů, nesmím zapomenout, že co dva roky musím doložit výsledky EEG z neurologie

3) Vyplním všechny dokumenty, které potřebuji.

Pokud jsi už u paní doktorky Adámkové vyplňoval takový ten dlouhý formulář ohledně GDPR, tak jej znova vyplňovat nemusíš, pokud ještě nevyplňoval, tak, prosím, vyplň. Ano, je to otrava, ale zase dá se to PDFko vyplnit i na počítači a jen doma vytiskneš.

Když tvůj trenér chce vidět, jak jsi dopadl a všechno kolem, a řekne ti to, tak vyplň ještě informovaný souhlas, ať mu výsledek můžeme sdělit.

Maminka/teta/děda ti řekli, že zítra nemůžou a ty ještě nemáš 18, co teď? On existuje vlastně i informovaný souhlas na tohle, takže zítra přece jen přijít můžeš.

4) Mám doma plno papíru ze školy/z klubu a potřebuji je taky potvrdit.

Vezmi všechny tyto dokumenty, klidně i omluvenku ze školy, a my ti je potvrdíme.

5) Přijdu do ambulance včas. Pokud mám na 15:00, nejpozději ve 14:50 jsem v čekárně. Pokud vůbec nestíhám, ihned volám.

Známe to, kolona na D1, už tam trčíš půl hodiny a konec v nedohlednu. Vezmi, prosím, telefon a zavolej, je to slušnost a tím pádem budeme v ambulanci vědět. Chceme ať tam jsi 10 minut předem, protože nám časovky fungují a tolik se nečeká.

6) I když už to není tak in, vezmu si peníze v hotovosti.

Chápu, kdo by dneska hledal bankomat? Naším hlavním zaměřením je interna, většinu času se věnujeme těmto klientům, a tam bankovní terminál není potřeba. Omluv nás za to, ale třeba se příště polepšíme.